Nieuwsbrief 15 maart 2026
13 mrt 2026 Nieuwsbrief 15 maart 2026
 

Nieuwsbrief zondag 15 maart 2026
______________________________________________________________ 

Zondag 10.00 uur: voorbereiding Heilig Avondmaal
Voorganger: ds. Pieter Baas
Bijbellezing: Jesaja 53: 1-7; Matth. 26:57-66; 2 Kor. 5:10
Thema: Voor de rechterstoel van Christus
Kinderkerk: groep 1-3, 4-5

Zondag 17.00 uur: 
Voorganger: ds. Bert van den Bosch, Benthuizen
Bijbellezing: Lukas 11:1-13
 
Perronmeeting? Zie onder kopje Perron  
 
Collectedoelen? Zie Givt-bericht onderaan.
_____________________________________________________________

Bij de diensten
Zondagmorgen staat een indringende bijbeltekst centraal. In 2 Korintiërs 5:10 staat: “Wij moeten allen voor de rechterstoel van Christus openbaar worden”. De dienst staat in het teken van de voorbereiding op de viering van het avondmaal.
’s Middags gaat ds. Bert van den Bosch uit Benthuizen voor.

Belijdenistraject
Vanaf eind september zijn we met een groep van 17 mensen begonnen aan het belijdenistraject. Bijna elke maandagavond kwamen we bij elkaar. Inmiddels zijn we zover dat de belijdenisdienst van 12 april in zicht begint te komen. Het overgrote deel van de groep wil ‘ja’ gaan zeggen en enkelen worden ook gedoopt met hun kinderen. Dat is dankbaar en verheugend! Ik vraag jullie gebed voor de belijdenisgroep, voor hen die toeleven naar hun belijdenis (en doop) en voor hen die nog aarzelen.

Stille Week (29/3 t/m 4/4)
Er komt nog een flyer, maar hierbij alvast een eerste overzicht van de diensten en vieringen in de Stille Week, zodat je daar in je agenda rekening mee kunt houden:
- op Palmzondag is er ’s middags (17u) als opmaat naar de Stille Week een bijzondere dienst met veelal liederen van Sela. Deze wordt geleid door ds. Pieter Baas.
- van maandag 30 maart t/m woensdag 1 april is er in de Oosterkerk een viering die om 19.30u begint. Momenten van verstilling worden afgewisseld met woorden uit de Schrift, gebed en muziek.
- op Witte Donderdag is er ’s avonds om 19.30u een dienst waarin het Avondmaal gevierd wordt. Ds. Pieter Baas is de voorganger.
- op Goede Vrijdag is er ’s morgens een gezinsdienst, gericht op kinderen en tieners. Deze dienst begint om 10u en duurt een goed uur. In de avonddienst die om 19.30u begint gaat ds. Pieter Baas voor.
- op Stille Zaterdag komen we van 20.30u tot 21.30u bij elkaar. We gedenken dan onze doop in het licht van Christus’ dood en verrijzenis.

Van de Berkelstroom 
Mocht ik zondagmorgen niet heel uitgerust ogen, dan heeft dat een reden. In de nacht van vrijdag op zaterdag loop ik mee met de ALS Sunrise Walk ter nagedachtenis aan Rianne. Maar liefst 40 mensen lopen mee in het team en de teller van het opgehaalde bedrag is inmiddels de €25.000 gepasseerd! Nu mag ik totaal niet klagen, want de 5km die ik loop stelt weinig voor in vergelijking
met de 25km van anderen. Maar goed, alle beetjes helpen.

Vrede en alle goeds!
Ds. Pieter


Vacatures kerkenraad en pastoraal team
U kunt nog tot uiterlijk aanstaande maandag 16 maart om 18.00 uur namen indienen voor de vacatures kerkenraad een pastoraal team. Dit kan via het digitaal formulier achter deze link formulier missionair ouderling, ouderling en pastoraal medewerker of via de papieren formulieren in de hal van de kerk.  
Voor meer informatie zie ook de speciale nieuwsbrief van 28 februari jl.
Marten Heikoop, scriba

Veiligheid gaat boven gemak, koppel stoelen niet los 
We willen iedereen graag herinneren aan het belang van het gekoppeld houden van de stoelen in de kerkzaal. De stoelen zijn bewust aan elkaar vastgemaakt om te voldoen aan de veiligheidseisen die gelden bij bijvoorbeeld brand of panieksituaties. Het is nl. verplicht om in zalen met meer dan 100 stoelen de stoelen gekoppeld te laten. Op deze manier blijven de vluchtwegen altijd vrij en kunnen we allemaal snel en veilig het gebouw verlaten als dat nodig is. Helaas merken we dat verschillende mensen op zondag en doordeweeks de stoelen loskoppelen. De kosters en beheerders moeten deze telkens weer aan elkaar vastmaken. Dit is niet alleen extra werk, maar kan ook risico’s met zich meebrengen. Daarom een vriendelijk, maar dringende oproep om de stoelen aan elkaar te laten zitten en ze niet meer los te koppelen. Zo zorgen we samen voor een veilige omgeving voor iedereen. Hartelijk dank voor ieders begrip en medewerking! 
Martin Otten, Kerkrentmeester

Vrouwenontmoetingsochtend 19 maart: Van Pesach naar Pasen
A.s. donderdagmorgen van 10 tot 12 uur hopen we elkaar te ontmoeten in de
Oosterkerk. Het onderwerp van deze morgen is een uitleg van de Joodse Pesachviering, waarin het verhaal van de verdrukking en de verlossing van het volk Israël uit de slavernij in Egypte herdacht wordt. Deze viering concentreert zich met symbolen, liederen en natuurlijk het verhaal, gewoonlijk rond de Seder-maaltijd en de centrale vraag: Waarom is deze avond anders dan andere avonden? We gaan proeven van het bittere kruid, het leem, het zilte water, de matzes en druivensap.
In Mattheüs 26:17-19 is te lezen dat ook Jezus deze maaltijd met zijn discipelen gevierd heeft. Samen gaan we ontdekken welke invulling Hij eraan geeft en wat het verband is met ons Paasfeest. Het programma wordt verzorgd door Ron en Nelleke van Ketel en duurt zeker twee uur. Van harte welkom! Namens de stuurgroep,
Bep de Vries en Mieke Velzen

Uitnodiging Groene Senioren 20/3 
Op vrijdag 20 maart willen we graag alle (pre)senioren weer van harte uitnodigen voor een bijeenkomst van de Groene Senioren. Hebt u de Groene Senioren al eerder bezocht of komt u voor het eerst: weet u allen van harte welkom! 
Het globale programma is als volgt:
Vanaf 10:30 uur starten we met koffie en wat lekkers gevolgd door een drankje.
Rond 12:30 uur een heerlijke warme maaltijd verzorgd door Fred Cammeraat.
Rond 14:00 uur zal notaris Linda Pelle een presentatie geven over diverse onderwerpen: Wat gebeurt er als u zelf geen beslissingen meer kunt nemen? Hoe zorgt u ervoor dat uw nalatenschap goed geregeld is voor uw naasten?Levenstestament - wie mag uw financiële en medische zaken regelen als u dat zelf niet meer kunt?  
Geen ingewikkelde juridische taal, maar duidelijke uitleg, herkenbare voorbeelden en volop ruimte voor vragen. Voor iedereen die vooruit wil kijken en zaken goed wil regelen - voor zichzelf én voor de mensen om hen heen. 

Na de presentatie van Linda, rond 15:00 uur, komen we langs met drankjes en hapjes waarna we rond 16:00 uur huiswaarts hopen te gaan. Wilt u zich s.v.p. vooraf aanmelden zodat we op uw komst kunnen rekenen?
Aanmelden kan via de telefoon bij André (0630677889), per mail (andre.pelle1963@gmail.com) of U kunt mij aanspreken in de kerk. De kosten bedragen € 16 per persoon en kunnen contant of per pin worden voldaan op 20 maart. Met een hartelijke groet en graag tot ziens op 20 maart! 
Namens de werkgroep Senioren, André Pelle

Zijn jullie getrouwd? Marriage Course
De Marriage Course gaat op 11 april van start. Tijdens de zeven avondjes uit krijgen jij en je partner praktische handvatten om samen mee aan de slag te gaan. Elke avond begint met een heerlijk diner voor twee. Afgewisseld met toffe video’s ga je met z’n tweeën in gesprek over thema’s als conflicten,
seks, schoonfamilie, vergeving en communicatie. Er zijn dus geen groepsgesprekken, er is juist tijd voor elkaar. De relatiecursus is leuk en goed voor je relatie, of het nou lekker loopt of juist even wat minder gaat. Een deelnemer van de Marriage Course: “Waarom zouden we wachten tot het fout gaat? Je auto laat je ook APK keuren, zelfs als die nog prima rijdt en je nergens last van hebt.” Bovendien blijkt uit onderzoek dat 80% van de mensen in een vaste relatie ervan overtuigd is dat ‘alles onderhoud vraagt, ook een relatie’. Kom ook tijd voor elkaar maken tijdens deze cursus. De cursus kost 196 Euro per stel. Daarvoor krijg je elke avond een diner voor twee, heerlijke koffie of thee, wat lekkers tijdens de avond en cursusmateriaal.
Aanmelden kan door hier te klikken. Wil je meer informatie dan kun je kijken op www.oosterkerkzoetermeer.nl of mailen met marriagecoursezoetermeer@gmail.com. Je kunt ook Henne of Marco van der Slik aanspreken. 10 en 24 april | 8 en 22 mei | 12 en 26 juni | 10 juli

Bereiden jullie je voor op een huwelijk? Premarriage Course
De Premarriage Course start op 10 april; 5 leuke en romantische avondjes uit mét inhoud. Is jullie relatie toe aan de volgende stap? Of wil je wel eens weten of jullie elkaar zo goed kennen als je denkt? Met de Premarriage Course gaan jullie samen in gesprek over wat écht belangrijk is in jullie relatie. De cursus bestaat uit 5 leuke en romantische avondjes uit, waarop jullie elkaar écht goed
leren kennen. Iedere bijeenkomst begint met een heerlijk diner voor twee. Vervolgens wordt het thema van de avond ingeleid – soms vertellen de cursusleiders wat over het thema, soms kijken jullie een video.
Thema’s die aan bod komen zijn onder andere ‘Communicatie’, ‘Verbinding en ‘Avontuur’. Tussendoor gaan jullie aan de hand van inspirerende vragen, invullijsten en quizjes in gesprek over het thema. Na de cursus heb je meer inzicht in jezelf, je partner en jullie relatie. Kom ook tijd voor elkaar maken tijdens deze cursus. De cursus kost 140 Euro per stel. Daarvoor krijg je elke avond een driegangendiner, heerlijke koffie of thee, wat lekkers tijdens de avond en cursusmateriaal.
Aanmelden kan door hier te klikken. Wil je meer informatie dan kun je kijken op www.oosterkerkzoetermeer.nl of mailen met  marriagecoursezoetermeer@gmail.com. Je kunt ook vragen stellen aan Henne of Marco van der Slik. 10 en 24 april | 8 en 22 mei | 12 juni

Oproep aan alle gemeenteleden
Vanaf 10 april start de Marriagecourse in de Oosterkerk. Op 7 vrijdagavonden hebben we hulp nodig, we zoeken mensen die kunnen helpen:
- bij het klaarzetten van de ruimte
- bij het opruimen van de ruimte
- om samen met ons de avonden organiseren
- om een 3-gangen diner te koken voor de groep (er is budget beschikbaar)
- met de techniek tijdens de avonden
- in de bediening en in de keuken
10 en 24 april | 8 en 22 mei | 12 en 26 juni | 10 juli
Jouw inzet is hard nodig. Voor één of voor meerdere avonden. Wil je meer weten, vraag dan aan Henne (0633900547) of Marco (0613951349) van der Slik wat je kunt doen om de cursus mogelijk te maken. Of mail naar marriagecoursezoetermeer@gmail.com. We rekenen op jouw hulp!

Bakkers gezocht voor 1e Paasdag
Op 1e Paasdag willen we het koffie- en theedrinken na de ochtenddienst extra feestelijk maken met zelfgebakken lekkers. Hiervoor zijn we op zoek naar mensen die iets lekkers willen bakken of maken. Je kunt dit vervolgens voor de kerkdienst op 1e paasdag (liefst gesneden) afgeven. Ook hebben we hulp nodig om al dit lekkers klaar te zetten. Wil je iets bakken/maken en/of helpen met klaarzetten? Geef dit dan vóór woensdag 1 april door aan Henne van der Slik via (0633900547) henne@svgm.nl
Alvast hartelijk dank voor jullie bijdrage aan een extra feestelijke en gastvrije ontmoeting na de paasdienst. 
Hartelijke groet, Arianne Hak en Henne van der Slik

Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs – 17/4
Op vrijdag 17 april is er weer een tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs in de Oosterkerk, van 15.30 tot 19.00 uur. Naast het kopen van kleding en speelgoed bent u ook van harte welkom in het restaurant om iets lekkers te eten of te drinken.

Kinderkleding en speelgoed gevraagd
Heeft u nog voorjaars- en zomerkinderkleding (t/m maat 176) of speelgoed voor de kinderkledingbeurs? Wij kunnen dit goed gebruiken. De spullen kunnen onder de kapstok in de kerk worden neergezet. Alvast hartelijk dank!

Vrijwilligers gezocht
Voor de voorbereiding, de beurs zelf en het opruimen zijn wij op zoek naar vrijwilligers. Kunt u/kun je helpen op één van de volgende momenten?
  • Donderdagavond 16 april: klaarzetten van kleding en speelgoed
  • Vrijdagochtend 17 april: klaarzetten van kleding en speelgoed
  • Vrijdagmiddag/-avond 17 april: tijdens de beurs (15.30–19.00 uur)
  • Vrijdagavond 17 april: opruimen na afloop van de beurs
Aanmelden kan bij Marije Westmaas via 06-14366346 of per e-mail: kinderkledingbeursperron@gmail.com.
Met vriendelijke groet,Marije, Annemieke, Lizet en Delia

Doe je mee met de grote schoonmaak van de Oosterkerk?
Op zaterdag 25 april steken we gezamenlijk de handen uit de mouwen voor een grote schoonmaakactie in de Oosterkerk. De hele kerk wordt die dag van top tot teen aangepakt – en daar kunnen we jouw hulp goed bij gebruiken! Van de ontmoetingsruimte tot het trappenhuis en van de keuken tot de kerkzaal: samen laten we alle ruimtes weer stralen. Enthousiaste vrijwilligers die een paar uur willen helpen zijn van harte welkom. Alle schoonmaakspullen staan klaar; jij hoeft alleen je inzet mee te nemen. Help jij mee? Meer informatie is verkrijgbaar bij Elly Boer. Of nog beter: schrijf je direct in via dit formulier. 

Wekelijkse schoonmaak – vaste helpers gezocht
Naast de grote schoonmaak wordt onze kerk ook wekelijks onderhouden door een trouwe groep vrijwilligers. Zij maken eens in de 10 weken in ongeveer anderhalf à 2 uur de Oosterkerk weer netjes. We kunnen deze groep echter goed uitbreiden! Wil jij ook je steentje bijdragen? Je helpt dan ongeveer 5 keer per jaar, telkens zo’n anderhalf uur, om het gebouw schoon te maken. Doe je mee? Voor meer informatie kun je terecht bij Elly Boer. Of nog beter: schrijf je direct in via dit formulier

Jaarplanning 2025-2026
De jaarplanning 2025-2026 met alle activiteiten (voor zover bekend...) voor dit seizoen is beschikbaar! De planning staat op de site en is ook in het menu van Scipio te vinden, bij Documenten.
De taakgroep Vorming & Toerusting

Opbrengst collecten
De collecteopbrengsten van zondag 8 maart: 1. Diaconie €490,58 -
2. Oosterkerk €492,50 - 3. Diaconaal Centrum Zoetermeer €425,50.
Hartelijk dank, uw diakenen

Gebedskring Oosterkerk-PerronElke twee weken bidden we met een groepje gemeenteleden voor de kerk, ons land, de wereld, maar ook voor mensen in de gemeente of geliefden van ons. Bidt u met ons mee? Van harte welkom in de Oosterkerk op woensdagen van 19.00-20.00 (om de week). Hebt u gebedspunten? Mail ze gerust naar ons, we gaan hier vertrouwelijk mee om. U kunt ons bereiken via gebedskringoosterkerk@proton.me

Maartkrant 'Kerk in Zoetermeer' met Gemeentenieuws
De maarteditie van 'Kerk in Zoetermeer' gaat over vriendschap. Met
interessante en persoonlijke interviews en reportages. En verder alle
actuele informatie over wat er gebeurt in kerk en wijk. Neem en lees!

Voor alle PGZ-leden is hier ook weer het Gemeentenieuws met berichtgeving
specifiek voor en uit de wijkgemeenten.
* Gemeentenieuws maart 2026: Gemeentenieuws-3
Ontvangt u de krant nog niet? Geef het door aan de redactie via info@kerkinzoetermeer.nl of bel 079-3 522 519 en we zorgen ervoor dat u de KiZ ook maandelijks op uw adres bezorgd krijgt. Redactie ‘Kerk in Zoetermeer’

Perronmeeting - Thema toespraak: Een gerust leven...
Zondag spreekt Jan Verkerk (van de Pioniersplek De Brug in Huizen) in het Perron over het thema: Een gerust leven…
Nog maar net trad een nieuw kabinet aan. Heel wat stoelen zijn verschoven. Een minderheidskabinet moet het de komende tijd voor elkaar zien te boksen. Woensdag 18 maart zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Een belangrijke dag voor onze democratie.
Zondag lezen we in de Perronmeeting een stukje tekst uit een brief van zendeling Paulus. Hij geeft ons opdracht om voor gezagdragers, koningen, de burgemeester, wethouders en presidenten te bidden. Daarbij bedenken we dat we zelf deel zijn van de verhoring van ons bidden. Wij worden door Paulus opgeroepen onze verantwoordelijkheid te nemen.
Bijbel: Nieuwe Testament, 1 Timoteüs 2:1-7 (NBV21)

Zoals gewoonlijk kun je binnenlopen vanaf 09.45u, waarna de meeting begint rond 10 uur. 
Van Johan-Krijn
 
Praat je mee na de meeting?
Eind februari hebben we samen nagedacht over vragen als: Welke dromen hebben we? Wat halen we bij Perron? Wat brengen we? En welke activiteiten zouden we graag zien?
Daar willen we graag een vervolg aan geven. In een eerdere weekbrief stond een oproep om hierover mee te denken. Daar kwamen mooie reacties op. Eén van de suggesties was om dit gewoon na afloop van een zondagse meeting te doen, zodat iedereen die dit wil, gemakkelijk kan aansluiten. Daarom nodigen we iedereen die mee wil denken uit om aanstaande zondag na de meeting nog even aan te schuiven. We gaan met een groepje kort bij elkaar zitten om samen de ideeën die er al zijn op te pakken en een vervolg te geven. Het duurt maximaal drie kwartier.
Iedereen die wil, is van harte welkom om mee te denken!

Vrijdagmorgen koffieochtend
Elke vrijdagmorgen was er bij Middin, locatie Heemburg koffieochtend voor de buurt. Omdat er bij Middin verbouwd wordt en de ruimte daar tijdelijk niet beschikbaar is, zal de koffieochtend op vrijdagochtend voorlopig plaatsvinden in de Oosterkerk, in de ontmoetingsruimte (als deze beschikbaar is).
Iedere vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur staat de koffie klaar. Vaak sluit ook de wandelclub aan, die ’s ochtends eerst een uurtje gaat wandelen.
Bent u in de buurt? U bent van harte welkom om even binnen te lopen als het licht brandt en de deur open is: schuif gerust aan.

"Wat verwacht jij?"
Afgelopen woensdag op Biddag vierden we een kinderdienst met als thema “Wat verwacht jij?”, naar aanleiding van het verhaal van Bartimeüs (Markus 10:46-52). Samen dachten we na over verwachting: zoals bij een verjaardag weet je dat er iets komt, het is nog niet zo ver, maar je bent vol van verwachting wat komen gaat. En wat verwachten wij eigenlijk als we God in Jezus' naam aanroepen?
Bartimeüs was blind maar zag wél zag wie Jezus was. Hij riep: “Jezus, Zoon van David, heb medelijden met mij!” en verwachtte alles van Hem. Bartimeüs was vol verwachting. Een geschiedenis over een blinde die geestelijk zíet, in tegenstelling tot veel zienden die geestelijk blind zijn. Net als Bartimeüs mogen wij naar Jezus roepen, vol van verwachting – en dat Hij tijd maakt om naar ons te luisteren.

Hartelijke groet, Johan-Krijn Klaasse
Mail: pionier.perron@gmail.com
Tel: 06-1628 7567
W: perronoosterheem.nl 

Doneren met Givt?
Deze zondag zijn er de onderstaande collectedoelen. Kies de Oosterkerk in uw Givt-app of scan de onderstaande QR-code.

Welkom in de  Oosterkerk of kijk de dienst mee via YouTube!
 

terug